DUYURU:


Değerli Ziyaretçilerimiz,


1. Öğrencilerimize daha iyi hizmet verebilmek için sayfamızda 16 Ekim - 5 Kasım Tarihleri arasında sadece kitap satışı yapılacaktır.


2. Pandemi sebebi ile alınan tedbirler kapsamında siparişlerinizin gönderimi 10 iş gününü bulabilmektedir. Sabrınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.


Saygılarımızla bilgilerinize sunarız.

ODTÜDENVeronica
Veronica

Veronica

Kitaplar, şifre ile birlikte satılan kitaplar ,direkt şifre veya elektronik kitap erişim kodları satışlarında değişim iade yapılamamaktadır. 


   Authors : Roger Duvoisin,
   ISBN10 : 1851242457
   ISBN13 : 9781851242450
   Edition : 2nd edition
   Binding : Hardback
   Pages : 32
   Publisher : Bodleian Library
   Publis Date : 2016
   Languange : English
 

Veronica the hippopotamus lives with her large family on the cool muddy river bank, swimming in its clear waters. But she is not happy. She dreams of becoming a conspicuous hippopotamus, even perhaps, a famous one, noticed by everyone.                                        So she sets off, looking for adventure. In the city she discovers that there are many confusing rules about how you can move around, where you can sleep and what you can eat, and that police stations are not made with hippopotamuses in mind. Will she find her way back to her safe, muddy home? And will her dream of becoming a conspicuous hippopotamus ever be realized?